שאלות נפוצות

שאלות נפוצות

עיקר הפניות אלינו עוסקות בסוגיות של מעבר בין דורי, כניסת דור המשך לעסק, חלוקת מניות והעברת הבעלות, בניית אמנה משפחתית, מתחים וקונפליקטים הקשורים לעסק המשפחתי בין הורים לילדים, בין אחים, בני דודים ועוד. לעיתים אלה סוגיות רחבות היקף, אבל גם דילמות ומשברים נקודתיים.

אנו נותנים יעוץ בעיקר לעסקים משפחתיים גדולים ובינוניים, אבל גם לעסקים קטנים יותר, במגוון רחב של תעשיות: בנייה, לוגיסטיקה, פיננסים, ביטוח, שירותים ומסחר. בין לקוחותינו גם משפחות בעלות נכסים פיננסיים המקבלות ליווי לחינוך בתנאי שפע והכשרת דור ההמשך להתנהלות מושכלת.

תמיד מומלץ לפנות לפני שהצורך כבר עלה על פני השטח…
אם מדובר במעבר בין דורי או שינויים מתוכננים אחרים – הערכות מוקדמת יכולה להקל מאד על התהליך ולחסוך קונפליקטים עתידיים.
אם הקונפליקט כבר פרץ או המתיחות גוברת גם אז לא מאוחר. יעוץ חיצוני יכול "לפרום פלונטרים", לשחרר תקיעויות ובטיפול נכון להפוך משבר וקושי למנוף של צמיחה.

כל מי שחי בעסק משפחתי מכיר את התחושה ש"זר לא יבין זאת….". הפסקת עבודה של בן משפחה לא דומה להפסקת עבודה של עובד מן המניין; בחירת מנכ"ל מבין שלושת ילדייך לא דומה לבחירת מנכ"ל בארגון "רגיל". לעסק משפחתי יש מאפיינים ייחודים שלא קיימים בעסקים אחרים. ליועצים בעלי מומחיות בעסקים משפחתיים יש הכרות עמוקה עם הדילמות, המורכבויות והמתחים המאפיינים עסקים משפחתיים ואת הכלים הייחודיים לתת להם מענה.

התהליך הייעוצי מתחיל בד"כ בפגישות הכרות אישיות עם כלל בני המשפחה המעורבים. בהמשך, מתקיימים מפגשים משפחתיים ו/או אישיים בהם נדונות הסוגיות שעל הפרק ובסופם גיבוש הסכמות וקבלת החלטות. בתום התהליך מועלות ההסכמות על הכתב וניתן לתת להן גם תוקף משפטי.

נכון שרצוי שכל המעורבים יהיו שותפים לתהליך מתחילתו, אבל אנחנו יודעים שלא תמיד זה מסתדר… גם במצב כזה אנחנו ממליצים להתחיל את התהליך. מניסיוננו, גם מעורבות של רק חלק מבני המשפחה מייצרת שינוי חיובי בדינמיקה של העסק ושל המשפחה שבסופו סוחף אליו גם את האחרים.

התשובה תלויה מאד בסוגיות שעל הפרק ובתהליך הייעוצי שיידרש.
התמחור מתבצע על פי שעות ייעוץ ובהתאם להיקף התהליך.
לאחר פגישת הכרות שנקיים עמכם ללא עלות וללא כל התחייבות מצדכם, נעביר אליכם הצעה לתוכנית ייעוצית הכוללת מטרות, סוגיות מרכזיות לעבודה, פירוט דרך העבודה ועלויות.

כן, בהחלט. בדיוק לשם כך הקמנו את "אושר ועושר אקספרס", הנותן ב 2-6 פגישות, מענה מידי ומהיר להתלבטויות, דילמות וסוגיות ממוקדות.

בוודאי. מתוך שמירת סודיות אנחנו לא מפרסמים באתר את לקוחותינו, אבל נשמח להעביר לכם באופן פרטי ממליצים.

יש לכם עוד שאלות?

אל תהססו. פנו אלינו ונשמח לענות לכל שאלה.

דילוג לתוכן